
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 14.5 mm |
| Length | 18.0086 mm |
| Width | 8.509 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 8.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 15 mm |
| Dielectric Material | Polyester |
| Type | General Purpose |
| Schedule B | 8532250010 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
